T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Denizli’de Kurban Bayramı Hazırlıkları Başladı

Yayın Tarihi : 14.6.2022

İl Hayvan Sağlığı Zabıtası Komisyonu yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle artan hayvan hareketlerinin kontrolünün sağlanması, hayvan hastalıklarının muhtemel bir bulaşma ve yayılma riskinin önlenmesi, vatandaşlarımızın dini vecibelerini yerine getirirken, kurban satış yerlerinden sağlıklı kurbanlık temin etmeleri amacıyla Vali Yardımcısı Sayın Abdullah ETİL Başkanlığında toplandı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü brifing salonunda yapılan toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir ÇINAR, İl Müdürü Yardımcısı Mehmet ATMACOĞLU, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ramazan DEĞİRMENCİ, Ziraat Odası Başkanı Hamdi GEMİCİ, Ticaret Borsası Genel sekreteri Ali ŞAHİN, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Mehmet Ali UZAKGİDER, İl Sağlık Müdürlüğü Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Niyazi AKMAN, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Niyazi DEMİRKAYA, İl Jandarma Komutanlığı Kıd. Astsubay Meftun ANAKLI ve komisyonda yer alan İl Müdürlüğü teknik personelleri katılım sağladı.

Toplantıda katılımcılara yönelik yapılan sunumla konuyla ilgili gerekli tedbirlerin alınması hususunda çalışmalara başlanmasına karar verildi.