T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Denizli’de Alabalık Sektörü Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 30.3.2022

Su Ürünleri sektöründe İlimizde önemli bir yere sahip olan Çameli İlçesi  Elmalı Mahallesinde Alabalık Yetiştiricilerine yönelik olarak, sektörün mevcut durumu, üretim sezonunun planlaması, su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir kullanımına ilişkin konularda toplantı gerçekleştirildi.

 Toplantıya Çameli Kaymakamı Kerem YENİGÜN, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş İVGİN, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abidin FİDAN, İlçe Jandarma Komutanı Resul BULUT, Çameli Alabalık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Fatih Maden, teknik personeller ve yetiştiriciler katıldı.

 Başkan Cengiz ARSLAN; Sürdürülebilirlik temelinde alabalık üretiminin İlçemiz ve Denizli ekonomisine katkısının çok önemli olduğunu vurgulayarak, Belediye olarak her konuda üreticilerimizin yanında olduklarını ve sektöre her alanda katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Kaymakam Kerem YENİGÜN: ''Birçok vatandaşımıza istihdam kaynağı olan su ürünleri sektörü üretim hedefleri çerçevesinde her geçen yıl artarak büyüyor. İlçemiz için önemli bir ekonomik getiriye sahip olan alabalık üretimini devletimiz bütün imkanlarıyla desteklemeye devam edecektir.'' dedi.

 Katılımcıların soru, cevap ve önerileriyle devam eden toplantı, karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmelerin ardından sona erdi.