T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Kar Yağışından Ağılı Yıkılan ve Hayvanları Telef Olan Çiftçilerimize Yem Dağıtımı Yapıldı

Yayın Tarihi : 16.3.2022

​Denizli İli Acıpayam ilçesinde yoğun kar yağışında ağılları yıkılan ve hayvanları telef olan hayvan yetiştiricilerimize yönelik ücretsiz yem dağıtımı yapıldı.

Denizli ilinde faaliyet gösteren ABALIOĞLU  ve Acıpayam ilçesinde bulunan AYNES firmalarının katkılarıyla  gerçekleştirilen yem desteği, İlçede Meydana gelen yoğun kar yağışında ağılları yıkılan ve hayvanları ölen çiftçilerimizin hasar tespiti yapıldıktan sonra Acıpayam Kaymakamı Mustafa GÜRBÜZ, Denizli Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, Acıpayam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdurrahman OYMAK, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Kadir ÖZDEMİR 'in destekleri ile İlçe Müdürlüğü personelleri tarafından yapıldı.

Yoğun kar yağışının hemen arkasından hayvan yetiştiricilerine dağıtımı başlanan yemler hakkında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, kentte meydana gelen doğal afet nedeniyle işletmecilere yem desteği için ilçe ziyaretlerine başladıklarını söyledi. ERKAYA, "Denizli'de birçok işletme kar yağışında zarar gördü. Hayvan yetiştiricilerimize yaşadığı mağdur durumda destek olmak amacıyla yemlerimizi dağıtıyoruz. Biz, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak, Acıpayam Kaymakamı Mustafa GÜRBÜZ, Acıpayam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Abdurrahman OYMAK, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Kadir ÖZDEMİR, ABALIOĞLU ve AYNES 'in katkılarından dolayı kurumum adına teşekkür ederim. Her zaman vatandaşımızın yanındayız. Desteklerimiz devam edecek." diye konuştu.