T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

%50 Hibeli Hububat Tohum Dağıtımı İle Üreticimizin Yanında Olmaya Devam Ediyoruz

Yayın Tarihi : 17.12.2021

"Kuraklık Nedeniyle Atıl Kalan Hububat Alanlarının Tarıma Kazandırılması" projesi kapsamında Tavas ve Acıpayam ilçelerimizde üreticilere hububat tohum dağıtımı gerçekleştirildi.

Programa Tavas Kaymakamı Mutlu KÖKSAL, Acıpayam Kaymakamı Mustafa GÜRBÜZ, Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz ERKAYA ile birlikte il ve ilçe protokolünün yanı sıra çok sayıda üretici katıldı.

İl Müdürü Yılmaz ERKAYA yaptığı açıklamada İlimizde üç proje ile bu yıl toplamda 269.000 kg sertifikalı hububat tohumunun %50 hibeli olarak Çal, Çivril, Baklan, Acıpayam, Tavas ve Kale ilçelerinde dağıtıldığını ve üreticilere 1.500.000 TL tohum desteği yapıldığını ayrıca uygulanan projeler ile hububat üreticilerinin desteklenmesinin yanı sıra boş arazilerin tarıma kazandırılmasının amaçlandığını söyledi.

Bu yıl İlimizde yaşanan kuraklık nedeniyle İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ve Bakanlığımızca finanse edilen "Denizli İlinde Kuraklık Nedeniyle Atıl Kalan Hububat Alanlarının Tarıma Kazandırılması" projesi kapsamında Acıpayam, Tavas ve Kale ilçelerinde % 50 hibeli olarak 117.000 Kg sertifikalı hububat tohumluğunun dağıtımına başlandı.