T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

15 Koyun, 1 Koç Projesiyle 1072 Hayvan Dağıtıldı

Yayın Tarihi : 30.11.2021

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen "Damızlık Küçükbaş Hayvan Hibe Desteği Projesi" kapsamında, %85 Hibe Desteği sağlanarak 67 yetiştiriciye toplam 1072 küçükbaş damızlık hayvan dağıtıldı.

Bakanlığımız tarafından 2020-2022 yıllarında uygulanan Damızlık Hayvan Yatırımı %85 hibe Desteklemesi (15 Koyun 1 Koç Alımı) projesi kapsamında ilimizde almaya hak kazanan 67 adet yetiştiricimize 990 baş koyun 66 baş koç ile 15 keçi 1 baş teke olmak üzere toplam 1072 küçükbaş damızlık hayvan dağıtımı yapıldı.

 

Bakanlık ve İl Müdürlüğü olarak proje ve desteklerle üreticilerin yanında olduklarını belirten ERKAYA, şunları kaydetti:

 

"Denizli'de 67 hayvancılık işletmesine katkı sağlayacak bu programda aynı zamanda sürü kalitesini de artırmayı hedefliyoruz. Damızlık kalitesi yüksek olan bu hayvanların sürülere dahil olmasıyla birlikte Denizli'de küçükbaş hayvancılığa önemli bir katkı sağlıyoruz. Üreticilerimize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

 

Acıpayam, Babadağ, Baklan, Bekilli, Bozkurt, Buldan, Çal, Çardak, Çivril, Güney, Honaz, Kale, Pamukkale, Serinhisar ve Tavas ilçelerinde  67 adet yetiştiricimize kura çekimi yapılarak il/İlçe teknik personellerince küçükbaş hayvanlar teslim edildi.

 

Dağıtımı yapılan hayvanların 2 yıl boyunca işletmelerde takibi yapılarak yetiştiricilerimize yetiştiricilik ve sağlık konusunda destek verilecektir.

 

Destek bizden Üretim sizden.