T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çameli İlçesinde Alabalık Yetiştiriciliği Sektörü Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yayın Tarihi : 27.10.2021

İlimizin Su Ürünleri alanında öncü ilçesi olan Çameli'nde Alabalık Yetiştiriciliği sektör toplantısı gerçekleştirildi.           

Çameli İlçesinde gerçekleştirilen Alabalık sektörü değerlendirme toplantısına; Çameli Kaymakamı Kerem YENİGÜN, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN,  İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme İl Koordinatörü Şakir ÇINAR, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Fuat BİLGİN, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Cafer BULUT, Süleyman Demirel Üniversitesi Su Enstitüsü Öğretim Üyesi Dr. Halit BAYRAK, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Durmuş İVGİN ve konu uzmanı teknik personeller katıldı. 

Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Cafer BULUT' un Denizli ve Çameli İlçesindeki alabalık üretimi yapan işletmeler üzerine yaptığı sunumun ardından, katılımcılar sektörün son durumu ve geleceği üzerinde değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundu.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya: Su ürünleri işletmelerimizin % 85'inin (87 adet) Çameli İlçesinde yer aldığını belirterek üreticilerimiz ile birlikte koordineli olarak çalışmalara devam edildiğini belirtti.

Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN: Denizli'de yavru, yumurta ve porsiyonluk alabalık üretiminin lokomotifi durumunda olan İlçemizde, sektörün daha da geliştirilmesi adına atılabilecek adımlar ve alınabilecek önlemler konusunda Belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Toplantının sonunda Kaymakam Kerem YENİGÜN "Devletin tüm imkanlarıyla üreticinin yanında olduğunu, bundan sonraki süreçte de üretimin ve üreticinin desteklenmeye devam edileceğini sözlerine ekleyerek toplantıyı sonlandırdı.