T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif ÖZKALDI Denizli’de

Yayın Tarihi : 15.10.2021

Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Akif ÖZKALDI incelemelerde bulunmak üzere Denizli'ye geldi.

Denizli Polisevinde düzenlenen programa Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif ÖZKALDI, Denizli Valisi Ali Fuat ATİK, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, AK Parti İl Başkanı Yücel GÜNGÖR, Bakanlığımıza bağlı kurum amirleri katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA tarafından İlimiz Tarım ve Hayvancılık sektörü hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.

Pamukkale ilçesindeki İlimizin Önder Üreticileri ve İhracatçılarından olan Mevlüt Eraslan'ın soğuk hava deposunda incelemelerde bulunan Bakan Yardımcımız Akif ÖZKALDI ardından Karakurt Mahallemizde yer alan gelir getirici tür ağaçlandırma sahasında fidan dikerek can suyunu verdi. Tarım alanlarındaki zararlılarla mücadele kapsamında kınalı kekliklerin doğaya salınımını gerçekleştirdi.

Bakan Yardımcımız Akif ÖZKALDI, beraberindeki heyet ile birlikte tarımsal ve içme suyu ihtiyacını karşılamak için yapılan Akbaş Barajının arıtma tesisi inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra Honaz Dağı Milli Parkı Ziyaretçi Merkezi'nin tanıtım törenine iştirak etti.