T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ ATALAY Denizli'de Alabalık üreticileri ile bir araya geldi

Yayın Tarihi : 9.8.2021

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ ATALAY Denizli'de Alabalık Üreticileri ile buluştu.

Çameli İlçesinde gerçekleştirilen toplantıya Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. M. Altuğ ATALAY, Çameli Kaymakamı Kerem YENİGÜN, Çameli Belediye Başkanı Cengiz ARSLAN,  İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, , Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tanju ÖZDEMİRDEN, Çameli Tarım ve Orman İlçe Müdürü Durmuş İVGİN, Çameli Alabalık Üretici Birliği Başkanı Fatih MADEN, teknik personeller, sektör temsilcileri ve alabalık üreticileri katıldı. 

Dr. M.Altuğ ATALAY yaptığı konuşmada;  Denizli'deki alabalık üretiminin ülkemiz su ürünleri sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Kaliteli balık yumurtası ve yavru üretiminin sektörün gelişimi için vazgeçilmez olduğunu ve Denizli'deki su kaynaklarının bu alana daha fazla kanalize olması gerektiğini söyledi. Alabalık, Levrek ve Çipuranın ardından son yıllarda Türk Somonu'nun da yurtdışı piyasada tercih edilen bir ürün olarak değerinin sürekli arttığını, bunun da ülkemiz su ürünleri ihracatındaki artışına ivme kazandırdığını söyledi. Bakanlığımızın tarımın her alanında olduğu gibi su ürünleri sektöründe de balık üreticilerimizin yanında olduğunu, üreticilerimizin üretimi artırmaları için ne gerekiyorsa yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Samimi bir ortamda gerçekleştirilen toplantıda üreticilerimizin sorunlarını, taleplerini ve beklentilerini tek tek dinleyen ve not eden Dr. M.Altuğ ATALAY yapılan toplantının ardından tesis ziyaretleri gerçekleştirilerek programını sonlandırdı.