T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

AFET FARKINDALIK EĞİTİMİ (2021) DÜZENLENDİ

Yayın Tarihi : 16.6.2021

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU tarafından 2021 Yılının "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edilmesiyle birlikte, Ülkemiz genelinde kamu kurum ve kuruluşları, STK'lar, meslek odaları ve sendikalar, üniversiteler ve özel sektör kuruluşları ile işbirliği içerisinde 2021 yılı içinde sürdürülecek "Afet Eğitim Seferberliği" başlatılmıştır. 

Söz konusu Eğitim Seferberliğinin amacı; "AFETE HAZIR TÜRKİYE" başlığı altında, "Afete Hazır Aile", "Afete Hazır Okul", "Afete Hazır Gençler" ve "Afete Hazır İşyeri" olacaktır.

Bu kapsamda; İl Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanı ve aynı zamanda Afet Eğitmeni Mehmet ERTUNÇ tarafından, İl Müdürlüğümüzde çalışanlarımıza yönelik olarak 14-15 Haziran 2021 tarihlerinde pandemi şartları gözetilerek gruplar halinde "Afet Bilinci Eğitimi" verilmiştir.

Eğitimlere personelimizin tamamına yakını katılmış ve bu konuda hedeflenen başarıya ulaşılmıştır.

Eğitimlere katılacak personelimize ayrıca İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından "Katılım Belgesi" gönderilecektir.

Bu konuda ayrıca, İlçe Müdürlüğümüz personeline de yine pandemi şartları gözetilerek zoom programı üzerinden Haziran 2021 ayı içerisinde İl Müdürlüğümüz Sivil Savunma Uzmanı ve Afet Eğitmeni Mehmet ERTUNÇ tarafından "Afet Bilinci Eğitimi" verilecektir.