T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Honaz ve Serinhisar’da Ön Hasar Tespit Çalışmaları Tamamlandı

Yayın Tarihi : 29.4.2021

İlimiz Honaz ve Serinhisar ilçelerinde 25.04.2021 tarihinde meydana gelen dolu afeti nedeniyle ekili ve dikili alanlarda zarar meydana gelmiştir.

Dolu zararının etkili olduğu alanlarda incelemelerde bulunan AK Parti Denizli Milletvekili Şahin TİN, İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA, Honaz İlçe Tarım ve Orman Müdürü Emre AŞKIN, TARSİM Denizli Bölge Müdürü Mustafa DEĞER,  Honaz Ziraat Odası Başkanı Hasan YELEK vatandaşlarla biraraya geldi.

Denizli Milletvekili Şahin TİN yaptığı açıklamada "Denizli'mizin bazı ilçelerinde yaşanan dolu afetinden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimiz, tüm kurumları ile bölgede ziyan tespitlerini yapmakta olup, ihtiyaç duyulan adımlar atılacaktır. Üreticimizin yanındayız. Rabb'im, milletimizi afetlerden muhafaza eylesin" dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz ERKAYA "Zarar vukuundan itibaren İl ve İlçe Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca zarar mahallinde tespit çalışmalarına ivedilikle başlanmıştır. Honaz ve Serinhisar İlçelerimizde dolu afeti sebebiyle sahada yapılan Ön Hasar Tespit Çalışmaları tamamlanmış olup,  Çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi konusunda çalışmalar devam etmektedir.

Dolu afeti 5363 sayılı TARSİM kapsamında olup, dolu afetinden zarar gören ve bu konuda tarım sigortası yaptıran çiftçilerimiz poliçeleri doğrultusunda tarsim acenteleri ve TARSİM bölge Müdürlüklerine de yönlendirilmiştir. Bu vesileyle üreticilerimize geçmiş olsun, Allah daha büyük afetlerden korusun" dedi.