T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun.

Yayın Tarihi : 8.3.2021

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla İl  Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde görevli bayanlara kahvaltı verildi.

İl Müdürlüğümüzde görev yapan bayan personellerin bir araya geldiği kahvaltıda Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri de hazır bulundu.

İl Müdürü Yılmaz Erkaya konuşmasına "Bizim için bir gün değil her gün kadınlarımızın günü, dünya üzerinde gördüğümüz herşey kadının eseridir. Toplumumuzu yüceltme ve uygar bir toplum olma yolunda kadınlarımızın gayreti takdire şayandır. Gerek şahsım olarak gerekse de çalışma arkadaşlarımız, kadınlarımıza karşı daima saygı ve pozitif ayrımcılık içerisinde olduk. Bakanlığımızın önderliğinde gerçekleştirdiğimiz projeler ile kadınlarımıza karşı pozitif ayrımcılığın en güzel örneklerini vermiştir. İşte Genç Çiftçi Projemiz, işte Girişimci Kadın Projelerimiz. Hepsi de kadınlarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için yapılan projelerdir.

Sayın Bakanımız Dr. Bekir PAKDEMİRLİ 'nin de dediği gibi kendi hikayelerinin kahramanı olan, gücüyle, mücadelesiyle ve herkese yetecek sevgisiyle geleceğin mimarı tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü yürekten kutluyorum.'' dedi.

Kahvaltının ardından İl Müdürü Yılmaz Erkaya'nın bayan personellerimize çiçek takdim etmesiyle program sona erdi.