T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Denizli Valisi Ali Fuat ATİK İl Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Yayın Tarihi : 26.8.2020

Denizli Valisi Ali Fuat ATİK kamu kurumlarını ziyareti kapsamında çalışmalar hakkında bilgi almak ve incelemelerde bulunmak üzere İl Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

İl Tarım ve Orman Müdürümüz Yılmaz ERKAYA, İl Müdür Yardımcıları ve Şube müdürleri tarafından karşılanan Valimiz Ali Fuat ATİK, karşılamanın ardından Müdürlük Brifing Salonuna geçerek İl Müdürü Yılmaz ERKAYA'dan Denizli'de gerçekleşen tarımsal ve hayvansal üretim, Çiftçi desteklemeleri, Tarımsal yenilikler, Covid-19 tedbirleri,  gıda denetimleri ve 2020 yılı uygulamaları hakkında bilgi aldı.

Covid-19 pandemisi zamanlarında önemi açık bir şekilde ortaya çıkan Tarımsal üretim faaliyetlerinin pandemi tedbirlerine uyarak devam etmesinin önemine dikkat çeken Sayın Valimiz Ali Fuat ATİK "Denizli ekonomisi artık sadece Tekstil ve Turizm ile değil ilimize sağladığı katma değer oranı gittikçe yükselen Tarımsal üretim ile de ülkemizde önemli bir yer tutmaktadır. Tarımsal faaliyetlerin yoğunlaştığı bu günlerde Devletimizin her alanda uygulamaya koyduğu Covid-19 tedbirlerine, çiftçilerimizin de riayet etmesi için sahada sizlere büyük görevler düşmektedir. Hem üreteceğiz hem de sağlığımızı koruyacağız. İl Müdürlüğünüzün çalışmalarını yakından takip ediyorum. Çalışmalarınızda her zaman yanınızdayım. Denizli tarımını daha ileriye taşıma çabalarınızda başarılar diliyorum." İfadelerini kullandı

Brifingin ardından Denizli Horozu Üretim Birimini ziyaret eden Denizli Valimiz Ali Fuat ATİK, Birim sorumlusu tarafından yapılan bilgilendirmeyi ilgiyle dinleyerek Denizli horozları ile yakından ilgilendi.

Ziyaretin ardından İl Müdürümüz Yılmaz ERKAYA'ya teşekkür eden Valimiz Ali Fuat ATİK İl Müdürlüğünden ayrıldı.