T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çivril’de Çiftlik Hayvanlarında Güncel Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri Konulu Eğitim Yapıldı

Yayın Tarihi : 5.12.2019

     Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Güney Ege Kalkınma Ajansının imzaladığı protokol çerçevesinde 2019 yılı 5. Dönem teknik destek programı kapsamında "Çiftlik Hayvanlarında Güncel Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri Konulu Eğitim" düzenlendi.

Çivril 75. Yıl Halk Kütüphanesi seminer salonunda yapılan eğitime İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kocakaplan, Prof. Dr. Servet Bademkıran, Prof. Dr. Hasan İçen, resmi ve serbest veteriner hekimleri katıldı.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kocakaplan "Düzenlediğimiz eğitim ile mevcut bilgilerin paylaşılması, zamandan tasarruf edilmesi, pratik ve yenilikçi teşhis ve tedavi yöntemlerinin ortaya çıkması ile hem özel klinisyen hem de resmi veteriner hekim olarak görev yapan meslektaşlarımızın çalışma alanlarındaki etkinlikleri bu şekilde daha da güçlenmiş olacaktır" dedi.

Veteriner Doğum ve Jinekolojı Uzmanı Prof. Dr. Servet BADEMKIRAN tarafından Ultrason teknikleri, Veteriner İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hasan İÇEN tarafından ise, Solunum ve Sindirim Sistemi Hastalıklarında hızlı teşhis ve tedavi yöntemleri ve koruyucu önlemler anlatıldı.

Proje kapsamında; İlçe Müdürlüğünde çalışan resmi veteriner hekimler ile özel sektörde klinisyen olarak görev yapan veteriner hekimler mevcut bilgilerini geliştirmek mesleki yeniliklerin değerlendirilmesi, ortak sorunların analizi yapılarak çözüm önerilerinin ortaya çıkarılması hedeflenmektedir.