T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün GEKA ile Ortak Proje Sözleşmesi İmzalandı.

Yayın Tarihi : 18.10.2019

Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Çiftlik Hayvanlarında Güncel Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri" konulu eğitim, Güney Ege Kalkınma Ajansı 2019 yılı Teknik Destek programı kapsamında gerçekleştirilmesi uygun bulundu.

07.10.2019 tarihinde Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KOCAKAPLAN ile Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN'ın katılımıyla gerçekleşen törenle sözleşmeler imzalandı.

Çivril İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet KOCAKAPLAN yaptığı açıklamada: Güney Ege Kalkınma Ajansı tarafından onaylanan projemiz ile İlçe Müdürlüğümüzde görevli Veteriner Hekimlerin bilgi ve hizmet kapasitesini arttırılmasını hedefliyoruz. Çiftlik Hayvanlarında Güncel Teşhis Ve Tedavi Yöntemleri konulu eğitimin kırsal alanda üretim yapan hayvancılık işletmelerinin ekonomilerine olumlu katkıları olacaktır. Böylece sürdürülebilir tarım güvence altına alınarak bölgesel hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Güney Ege Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Özgür AKDOĞAN ise sözleşmenin İlimiz hayvancılığına hayırlı olmasını dileyerek, Güney Ege Kalkınma Ajansı olarak bölge tarımına her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.