T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Gönüllü Yönetim Sistemi Eğitimi Yapıldı

Yayın Tarihi : 23.9.2019

Tarım ve Orman İl/İlçe Müdürlüğü ile bağlı kurum ve kuruluş personeline İncilipınar Gençlik Merkezi'nde "Gönüllülüğün Tanıtımı, Gönüllü Yönetim Sistemi" gibi konuları içeren eğitim verildi.

Telekonferans yöntemiyle düzenlenen eğitime İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri ve teknik personeller katıldılar.

Gönüllülük bilincini özendirici faaliyetler aracılığıyla israf, küresel ısınma, gıda, su, toprak ve iklim değişikliği gibi konularda başta gençler olmak üzere toplumun tüm kesimlerinde duyarlılık düzeyini yükseltmek, doğaya karşı ödev ve sorumluluklarını benimsetmek amacıyla Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında, Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ ile Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU tarafından "Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü" imzalanmıştır.

"Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü" kapsamında yürütülecek faaliyetler ile gençlerimizin doğa, tarım, orman ve hayvancılık gibi hususlarda bilinçlendirilerek doğaya ve tabiata karşı daha hassas bireyler haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu amaçla Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Gönüllülüğün Tanıtımı, Gönüllü Yönetim Sistemi gibi konuları içeren Bakanlıklarla bağlantılı olarak 81 ili kapsayan Telekonferans Eğitiminin sonunda katılımcıların soruları Bakanlık Uzmanlarınca canlı bağlantı ile cevaplandırıldı.