T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

III. Tarım Orman Şûrası’na Sende Görüşünü Bildir

Yayın Tarihi : 17.9.2019

Tarım, ormanın 25 yıllık yol haritasını şekillendirmek üzere yola çıkılan Tarım Orman Şurası'na vatandaşlarımızdan yoğun ilgi geliyor.

Bugüne kadar gelen 10 binden fazla görüş ile toplumun her kesimi, ben de tarımda belirleyici olmak istiyorum, diyor…

15 yıl aranın ardından yapılacak olan ve ilk defa, tüm Türkiye'nin söz sahibi olabileceği bir platform oluşturmak için yola çıkılan III. Tarım Orman Şurası için çalışmalar devam ediyor.

VATANDAŞTAN TARIMA YOĞUN İLGİ; 10 BİNDEN FAZLA GÖRÜŞ GELDİ

Vatandaşlarımızın önerileri ve görüşleri ile sürece doğrudan katılım sağlayabileceği Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet adresi https://sura.tarimorman.gov.tr  'de yer alan "Görüş Bildir" sayfasına öneri yağdı; Şura'nın tanıtım toplantısının yapıldığı 17 Temmuz'dan bu yana 10 binin üzerinde görüş bildirildi.

Şura için, toplumun hemen her kesiminden duyarlılıkla görüşler iletilirken, bu mesajlar 21 çalışma grubunun toplantılarında bir bir değerlendirmeye alınıyor. 

Bütün öneri ve görüşlerin titizlikle ele alındığı 21 çalışma grubunun mesaisi Ekim ayına kadar devam edecek. Bu çalışmalarla hazırlanacak raporlar neticesinde, Tarım ve Ormancılığın 25 yıllık yol haritasını belirleyecek olan kararlar, Ekim ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile yapılacak toplantıda kamuoyuna duyurulacak.

Söz sende!

Fikrini belirt; Türkiye'de tarım ve ormanın 25 yılına yön verecek raporların hazırlanmasına katkı sun.

‪Tarım ve orman sektörü için "Benim de bir fikrim var" diyorsanız

https://sura.tarimorman.gov.tr/Gorus