T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA %50 HİBE DESTEĞİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

Yayın Tarihi : 13.9.2019

Bakanlığımızca kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, tarım ve tarım dışı istihdamı geliştirmek, gelirleri artırmak ve farklılaştırmak için kadın ve genç girişimciler öncelikli olmak üzere gerçek ve tüzel kişilerin ekonomik faaliyetlerine yönelik yatırımlara verilen %50 hibe desteği projesine başvurular başladı.

Kırsal kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında uygulanacak olan yatırımlara yönelik desteklerin usül ve esaslarını belirleyen "Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımları Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No:2019/30) 02 Ağustos 2019 tarih ve 30850 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Tebliğin yayımlanma tarihi olan 02 Ağustos itibariyle 60 gün başvuru süresi başlamış olup, son müracaat tarihi 30 Eylül 2019'dur.

KKYDP kapsamında uygulanacak olan proje şartları ile ilgili her türlü bilginin en hızlı şekilde yatırımcıya ulaştırılabilmesi adına tüm ilçelerimizde konu ile ilgili eğitim toplantısı yapılmaktadır.

10.09.2019 tarihinde Tavas İlçemizde yapılan eğitim toplantısı Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İNAMLIK, Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, KKÖ Şube Müdürü Erkan TÜRKELİ, Tavas Tarım ve Orman İlçe Müdürü Halil NAS, sivil toplum kuruluşları yetkilileri ve yatırımcıların katılımıyla gerçekleştirildi.  Toplantıda konuşma yapan İl Müdürü Yılmaz ERKAYA, yatırımların her yere ulaşabilmesi için İl Müdürlüğü olarak azami emek ve gayretle çalıştıklarını, her türlü sorunu aşabilmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, tüm yatırımların ülkemize hayırlı olmasını temenni etti.