27.11.2018 / Gösterim Sayısı : 92

2018 Yılı Gıda Denetim Hizmetleri Değerlendirildi

#662 İl Genelinde Gıda Denetim Hizmetleri

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından 2018 yılı Gıda Denetim Hizmetleri Değerlendirme toplantısı yapıldı.

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda yapılan "Gıda Denetim Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı"na Tarım ve Orman İl Müdürü Yılmaz Erkaya, İl Müdür Yardımcısı Mehmet Atmacaoğlu, Gıda ve Yem Şube Müdürü Şehla Akpınar ve 19 İlçe Müdürü ile Gıda Denetim Hizmetlerinde görevli teknik personel katıldı.

İl Müdürlüğümüzce mevzuatlar çerçevesinde gıda denetim ve kontrol hizmetlerinin büyük bir hassasiyetle yürütülmektedir. 2018 yılı içerisinde bugüne kadar yaklaşık 18.000 işyeri denetlenmiştir. Yapılan denetimlerde çeşitli ürünlerden 1.020 adet numune alınmış, alınan numunelerin analizi sonucunda olumsuzluk tespit edilmesi durumunda yasal işlem uygulanmıştır.

Toplantıya katılan personele; Vatandaşlarımızın güvenle alışveriş ve tüketim yapmaları için gıda denetim ve kontrol hizmetlerinin aynı titizlik ve özveri ile sürdürülmesi istenmiştir.

Rutin denetimlerin dışında Bakanlığımıza kayıt ve onay işlemlerini yaptırmadan faaliyete geçen ve kaçak üretim yapan işletmelerle ilgili de takip ve denetimler yaptıklarını, ayrıca hassas tüketici kitlesine hitap eden okul kantin ve yemekhaneleri gibi işletmelerin sürekli denetlendiğini belirtmiştir.

Meyve, sebze ihracatı ve yem kontrollerinin de Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüzce yürütüldüğünü, işlemlerin aksamaması için nöbetçi ekipler oluşturulduğunu ve çalışmaların aksatılmadan, titizlikle yürütüldüğünü beyan etmiştir.

Tarım ve Orman İlçe Müdürleri  ve teknik personelleri de İlçelerindeki çalışmalarla ilgili değerlendirmeler yapmışlardır.

Yapılan değerlendirmeler ardından dilek ve temennilerle toplantı sona ermiştir.


''